Afyon'da Deprem! Kandilli ve AFAD Son Dakika Olarak Duyurdu

Afyon'da Deprem! Kandilli ve AFAD Son Dakika Olarak Duyurdu
AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden edinilen bilgiye göre Afyonkarahisar'da 4.5 büyüklüğünde bir deprem yaşandı.

Kandilli Rasathanesi'nce aktarılan verilere göre saat 06.24 sıralarında bir deprem yaşandı. Merkez üssü Ataköy Afyonkarahisar olarak belirlenen depremin büyüklüğü ise 4.5 olarak duyuruldu.

Deprem kentte büyük panik yaratırken, çevre kentlerde de hissedildi.

AFAD da deprem verilerini duyurdu. Saat 06.24 sıralarında yaşanan ve merkez üssünün Ataköy Afyonkarahisar olan depremin büyüklüğünü AFAD 4.4 olarak duyurdu.

Depremin ardından vatandaşlar sokağa döküldü.

Bakan Yerlikaya'dan Afyon Depremi Açıklaması

Afyonkarahisar merkezli depremden sonra İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bir açıklamada bulundu. Bakan Yerlikaya, "Afyonkarahisar’da , büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. AFAD ve ilgili kurumlarımızın saha taramaları ile 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen ihbarların değerlendirilmesi sonucunda an itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun" dedi.

Vali Yiğitbaşı'dan Deprem Açıklaması

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, "Deprem sonrası ilgili tüm kurumlarımız çalışmalarını sürdürmektedir. Gelen tüm çağrılar değerlendirilmiştir. AFAD ile ilgili kurumların sahada yaptığı taramalara göre olumsuz bir durum yaşanmamıştır. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun." şeklinde konuştu.