AFAD Sel ve Su Baskınlarına İlişkin Açıklamada Bulundu

AFAD Sel ve Su Baskınlarına İlişkin Açıklamada Bulundu
AFAD Karadeniz'de etkisini gösteren yağış sebebi ile yaşanan sel ve su baskınlarına ilişkin açıklama yaptı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Karadeniz'de dün etkili olan yağış sebebi ile yaşanan sel ve su baskınlarıyla mücadelenin aralıksız sürdüğü ifade edildi.

Samsun'un Terme ve Salıpazarı ilçelerinde şiddetli yağış etkili olurken cadde ve sokaklar ile iş yerlerini su bastı. Ordu ve Muş'ta sele kapılan iki kişi yaşamını yitirdi.

AFAD'ın sosyal medya hesabı üzerinden Karadeniz'de etkili olan yağışın ardından yürütülen çalışmalara yönelik açıklamada bulunuldu.

Açıklamada, "Dün, Karadeniz bölgemizde etkili olan yağışlar sonucu sel ve su baskınları meydana gelmiş olup ekiplerimizin müdahale çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Samsun ilimizin Ayvacık, Çarşamba, Terme ve Salıpazarı ilçelerinde bazı ev ve iş yerleri aşırı yağışlardan etkilenmiştir. Sel ve su baskınlarından etkilenen bölgelerdeki vatandaşlarımız tedbir amaçlı tahliye edilmiştir. Türkiye Afet Müdahale Planı'nın (TAMP) ilgili tüm grupları teyakkuz halindedir. Ordu ilimizin Çaybaşı ilçesinde bir vatandaşımızın suya kapılarak hayatını kaybettiği bilgisi alınmıştır. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz" denildi.