Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Gurbetçiler İçin Vergi Açıklama

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Gurbetçiler İçin Vergi Açıklama
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Abdullah Eren, 'Gurbetçiler yıllık 2000 Euro vatana destek vergisi verecek' iddiasına yönelik açıklamada bulundu.

Günlerdir sosyal medyada konuşulan 'Gurbetçiler yıllık 2000 Euro vatana destek vergisi verecek' iddiasıyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren açıklama yaptı.

Abdullah Eren, sosyal medya X hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bazı sosyal medya hesapları üzerinden kalbi her daim Türkiye ile atan Avrupalı Türk kardeşlerimize yönelik 'gurbetçiler yıllık 2000 € vatana destek vergisi verecek' yalanının fütursuzca yayıldığını üzülerek görmekteyiz.

Milli maçlarımızda tribünleri hınca hınç doldurup al bayraklarımızla Almanya sokaklarını donatan Avrupalı Türk kardeşlerimizin vatanseverliği birilerini huzursuz etmiş olmalı ki, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızdan vergi alınması gerektiğine dair temelsiz iddialar ortaya atılıyor.

Bu yalanı sistematik bir şekilde yayarak vatandaşlarımızın Türkiye’ye olan gönül bağını zedeleyeceklerini düşünen şer odakları, emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaktır.Yurt dışındaki vatandaşlarımız ana vatan Türkiye ile birdir, beraberdir."