FETÖ'ye Ağır Darbe! Kıskaç-18 Operasyonlarında 90 Kişi Yakalandı

FETÖ'ye Ağır Darbe! Kıskaç-18 Operasyonlarında 90 Kişi Yakalandı
Bakan Yerlikaya, son 4 gün içinde FETÖ’ye yönelik 17 kentte gerçekleştirilen “Kıskaç-18” operasyonlarında 90 şahsın yakalandığını dile getirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından paylaşılan bilgilere göre Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri TEM ve KOM Şube Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucu edinilen sonuçlara yer verildi.

FETÖ’ye yönelik “Kıskaç-18” operasyonları Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Bitlis, Denizli, Edirne, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kütahya, Malatya, Şanlıurfa ve Tekirdağ’da gerçekleştirildi.

4 gün içerisinde 90 şüphelinin yakalandığı operasyonlarda şüphelilerin; örgütün sözde “emniyet mahrem yapılanması, adliye mahrem yapılanması ve güncel yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve örgüt içerisinde sorumlu şahıslarla irtibatlı oldukları, ifade ve teşhislerde adı geçen, örgütün “Gaybubet evi” olarak adlandırdığı hücre evlerinde saklandıkları ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi. Operasyonlar sonucu çok miktarda döviz ve Türk Lirası ile çok sayıda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi.