Meteoroloji'den 5 Kente Uyarı! Kuvvetli Yağış Geliyor

Meteoroloji'den 5 Kente Uyarı! Kuvvetli Yağış Geliyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından 5 il için sarı kod alarmı verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) yaptığı son değerlendirmelere göre 5 kent için kuvvetli yağış beklendiği kaydedildi.

Bitlis, Muş, Şırnak, Hakkâri ve Van için sarı kod alarmı verdi. Ayrıca MGM, Marmara'nın güneyi ile Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Değerlendirmesi Şöyle:

“Ülkemiz genelinin parçalı ve az bulutlu, yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun doğusu, Güney Doğu Anadolu (Diyarbakır haric) ile Ankara'nın kuzey ve doğusu, Adana ve Osmaniye'nin kuzeyi, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat, Çorum, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Kırşehir ve Karabük çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Hakkari, Van’ın güney ve doğusu, Şırnak’ın doğusu ile Muş ve Bitlis illerinin kuzey ve doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Marmara'nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı bekleniyor.”

Ayrıca hava sıcaklıklarının sabit kalması beklenirken, mevsim normallerinde bir sıcaklığın yaşanacağı, iç ve batı bölgelerde ise yer yer hava sıcaklıkların yüksek seyredeceği belirtildi. Öte yandan Marmara'nın güneyi ile Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı beklenilmesi sebebiyle görüş mesafesinin düşmesi ve hava kalitesinin azalması da karşılaşılabilecek olumsuzluklar arasında olduğu ifade edildi.