Restoran ve Kafelere İndirim Çağrısı Yapıldı

Restoran ve Kafelere İndirim Çağrısı Yapıldı
Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl restoranlara indirim çağrısı yaptı.

Bazı restoran ve kafelerde fiyat artışları görüldü. Yeme-içme sektöründeki fiyat artışlarından sonra Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl çağrıda bulundu.

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl, "Sektörümüzde son dönemdeki fiyat pahalılığı algısını kırmak ve sektörü tekrar hareketlendirmek için bütün menülerde ya da menülerin bir kısmında yüzde 10 indirim yapılması konusunda TÜRES üyelerine ve sektöre çağrı yaptı." dedi.

TÜRES tarafından yapılan açıklamada, TÜRES Genel Başkanı Bingöl'ün Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ı ziyaret ettiği ifade edildi. Ziyarette yeme-içme sektöründeki fiyatlara yönelik değerlendirme yaptı.

Açıklamada görüşleri belirtilen Bingöl, ziyaretten sonra yönetim kurulu toplantısını yaptıklarını söyleyerek şu ifadelere yer verdi:

"Sektörümüzde son zamanlarda oluşan fiyat pahalılığı algısını kırmak ve sektörü tekrar hareketlendirmek için bütün menülerde veya menülerin bir kısmında yüzde 10 indirim yapılması konusunda TÜRES üyelerine ve sektöre çağrıda bulunuyoruz. Bu çağrıya TÜRES üyeleri ve sektörümüzün destek vermesi, sektörü tekrar hareketlendirecek ve vatandaşlara da olumlu yansıyacaktır."

Bingöl, yönetim kurulu ve TÜRES üyeleri ile bu kampanyaya geniş bir şekilde destek vereceklerinin altını çizerek, üyelerin kampanya çağrısına olumlu dönüş yapmaya başladığını aktardı.