Bakan Bolat 460 Bin Liralık Hibe Desteğini Duyurdu

Bakan Bolat 460 Bin Liralık Hibe Desteğini Duyurdu
Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı çerçevesinde kooperatiflere sunulan hibe desteklerini açıkladı.

Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı'na göre kooperatifler, mal alımlarında 400 bin lira, hizmet alımlarında 60 bin lira ve nitelikli personel istihdamında ise personel başına 204 bin lira hibe desteği alabilecekler.

Bakan Bolat'ın Açıklamaları Şu Şekilde:

"Ticaret Bakanlığı olarak, Kooperatiflerin Desteklenmesi Programımız (KOOP-DES) kapsamında, kooperatiflerimize projeleri bazında nakdi destekler sağlamaya devam ediyoruz.

Bu kapsamda; 2024 yılı ikinci çağrı dönemini kooperatiflerimizin başvurularına açmış bulunuyoruz. Kooperatiflerimiz; mal alımlarında 400.000 liraya, hizmet alımlarında 60.000 liraya, nitelikli personel istihdamlarında bir personel için yıllık 204.000 liraya ve iki personel içinse yıllık 408.000 liraya kadar hibe desteklerimizden faydalanabilecektir.

Ticaret Bakanlığımız görev alanında yer alan tüm kooperatiflerimize ve üst kuruluşlarına açık olan Program kapsamındaki proje başvuruları, 31 Temmuz 2024 tarihine kadar Ticaret İl Müdürlüklerimize yapılabilecektir."