Mutfakların Vazgeçilmezi Cem Yüzde 100 Yerli ve Milli Sermayeyle Geri Döndü

Mutfakların Vazgeçilmezi Cem Yüzde 100 Yerli ve Milli Sermayeyle Geri Döndü
Cem Mutfak Eşyaları Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Baykay ülkemizin köklü markalarından CEM'in senelerin ardından yeniden yüzde 100 yerli ve milli sermayeyle geri döndüğünü duyurdu.

Cem Mutfak Eşyaları, yüzde 100 yerli ve milli sermaye ile geri döndü. Cem Mutfak Eşyaları Yönetim Kurulu Başkanı Baykay konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Abdülkadir Baykay’ın Açıklaması Şu Şekilde:

"Türkiye'nin köklü markalarından CEM yıllar sonra yeniden %100 Yerli ve Milli sermayeye geri döndü. 1959 yılında küçük bir atölyede doğan CEM markası deneyim ve güçlü satış ağı ile yanmaz yapışmaz mutfak eşyaları sektöründe kaplama kültürünün tüm mutfaklara yerleşmesine öncülük ederek mutfak eşyaları sektöründe öncü kuruluş haline gelmiştir.

2005 yılında Avrupa'nın önde gelen mutfak ürünleri üreticisi İtalyan Bialetti Endüstri ile güçlerini birleştirdi ve CEM Bialetti adını aldı. 2007 yılında tamamıyla İtalyan Bialetti grubunun markası oldu ve gerek teknoloji gerekse tasarım anlamında yoluna daha güçlü adımlarla devam etti.

2023 yılında tamamen Yerli ve Milli olan FETİH GRUP tarafından büyük bir gururla geri alındı. Fethi Grubun Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Baykay ile yaptığımız röportajda,

Yanmaz yapışmaz mutfak gereçleri alanında uzmanlaşmış köklü bir şirkettir. Türkiye'nin ilk yanmaz yapışmaz mutfak gereçleri üretici firmalarından olan CEM, çeşitlendirilmiş ürün gamıyla ve köklü tecrübesiyle hem Türkiye hem de uluslararası pazarlarda yüksek bilinirliğe sahiptir.

Bünyesinde Altınbaşak Zenga döküm tesisi, Elit Mutfak Eşyaları ve Disk Alüminyum fabrikası olan Fetih Grup tarafından satın alınan Cem, modernize edilerek sürdürülebilir yerli üretim ve ileri teknoloji üzerine yatırımlar yaparak kapasitesini arttırmıştır.

65 yıllık geçmişinden aldığı güç ve tecrübeyle bugün Başiskele/ KOCAELİ de yer alan fabrikasında yeniliklere imza atmaya devam eden CEM, son teknolojiyle ürettiği ürünlerini ülkemiz mutfaklarından sonra dünya mutfaklarındaki sofralara da sergilemeye devam ediyor.

Cem yenilenmiş tesislerinde “döküm, sprey ve roller” yanmaz yapışmaz ürünlerde yıllık kapasitesini 15.000.000 adede çıkararak tüketici ihtiyaçlarına yönelik tasarladığı kaliteli ve estetik ürünleri Ülkemiz ve tüm dünya mutfaklarına ulaştırmaktadır.

Ülkemiz adına 2024 yılında CEM markası, private marka ve döküm ürünleri ile yıllık 5.000.000 adet ihracat hedefimizi, iç pazar içinde 15.000.000 adetlik şirket hedeflerimizi gerçekleştirmek için ARGE çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

Cem mutfak yönetimi Kurulu Başkanı Abdülkadir Baykay son olarak; Türk tüketicisinin CEM markasına güvenerek izlemelerini çok yakında yeni ürünlerle hem dünya pazarına hem de iç piyasaya sunacağımız ürünlerle iç pazar ve dünya pazarında vazgeçilmez bir marka olma yönünde hızlı ve sağlam adımlarla ilerleyeceklerini, bu ilerleme ve başarının kendi kabiliyetinden ziyade çalışma arkadaşlarına ait olduğunu dile getirmiştir. CEM ailesinin gün geçtikçe daha da büyük hizmetler vereceğini söylemiştir.

Saygılarımızla."