Aile Destek Programı Ödemeleri Yapıldı! 4 Milyar Tl Ödeme Yapılacak

Aile Destek Programı Ödemeleri Yapıldı! 4 Milyar Tl Ödeme Yapılacak
Türkiye Aile Destek Programı ödemeleri çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine bu ay toplam 4 milyar TL ödeme verilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bugün itibarıyla Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını ifade ederek ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4 milyar TL ödeme yapacaklarını açıkladı.

Göktaş, “Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda Türkiye Aile Destek Programı’nda bu ayki ödemeyle birlikte bugüne kadar hanelere toplam 80,4 milyar TL destek sağlamış olacağız” ifadesini kullandı.

'İhtiyaç Sahibi Hanelerin Yanında Olmayı Sürdüreceğiz'

Türkiye Aile Destek Programı çerçevesinde hanelere her ay düzenli destek sağladıklarını ifade eden Bakan Göktaş, “İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz. Bu doğrultuda ihtiyaç sahibi hanelerimize bu ay toplam 4 milyar TL ödeme yapacağız” diye konuştu.

Bakanlık olarak gelişen ve değişen hayat koşullarını göz önünde bulundurarak sosyal yardım programlarının etkinliğini artırdıklarının altını çizen Bakan Göktaş, “Bu kapsamda sosyal yardımlarımızı bütüncül bir şekilde uyguluyoruz. Vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadan eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm kesimlerine arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağımız ile ulaşıyoruz” dedi.